Субота, 21 Травня, 2022

Нова колекційна монета номіналом в п'ять гривень

Kyivyes.com.ua вирішив порадувати нумізматів, киян, закоханих в рідне місто, просто колекціонерів і тих, хто любить мати те, чого немає в оточуючих. Національний банк України вводить в обіг нову колекційну монету. Вона має назву «Місто Київ».

Номінал монети – п’ять гривень.

Вводиться в обіг вона вже з 20 грудня. Як зазначає Нацбанк, у Києва здавна була магічна привабливість неймовірної сили. Напевно, тому багато видатних людей, одного разу побувавши в нашій столиці, закохувалися в неї назавжди і голосно визнавалися місту в своїй любові.

Нова колекційна монета – ще одне визнання в любові до Києва. У невеликій за розміром грошику, всього двадцять вісім міліметрів, вмістилося великий вміст. На аверсі її зображений знаменитий пішохідний міст через Дніпро, древній святий Софіївський собор, будівлю Верховної Ради, колона Магдебурзького права, герб Києва ХУ століття і, звичайно, гілка каштана, щоб кожен, розглядаючи аверс згадував своєрідний гімну Києва, що починається словами: «Знову цвітуть каштани, хвиля Дніпровська б’є ». Реверс прикрашає Архангел Михаїл, небесний захисник і охоронець великого і стародавнього міста.

Монета виходить тиражем 45 тисяч штук.

Про вартість новинки Національний банк поки не повідомив. Але, сподіваємося, що придбати монету захочуть не тільки колекціонери. Монету можна придбати в якості новорічного подарунку людям, що люблять щось незвичайне, оригінальне і цінне.