Ми їх дуже любимо, але відмовляємося помічати той факт, що дикі тварини – не актори для розваги.
Покоління 90-х пам’ятає похід у цирк, як дуже значну для дитинства подію. Такі розважально-театральні заклади були майже у кожному великому місті. Найбільшими вважався цирк у Києві та у Донецьку. У показах використовувалася участь диких левів, тигрів та ведмедів. Проте, останні роки тема захисту цих тварин, яких роками тримають у неволі активно підіймається. kyivyes.com.ua дізнавався, як держава планує регулювати питання утримання диких тварин задля розваг.
Найбільш одіозним у цьому питання є цирк Кобзов. Минулого року мешканці міст, де проходив тур розважальної компанії протестували, аби виступи не відбулися увечері.
Міністерство екології ініціює заборону на використання диких тварин в цирках і введення адміністративної відповідальності за такі дії.
Про це повідомив глава відомства Остап Семерак на своїй сторінці в Facebook.
Він зазначив, що як міністр екології, він вважає неприйнятним таке використання тварин і виступає проти популяризації в суспільстві жорстокого поводження з ними.
Протягом останніх років у Верховній Раді зареєстровано низку законопроектів щодо захисту тварин.
Зокрема, проект №5283 передбачає заборону на використання тварин у пересувних цирках. Вже більше двох років комітет не надає висновки щодо цього документа.
На початку 2017 року Україна розглядали законопроект, який повністю б заборонив виступи тварин в цирку через знущання над ними, передає радіо Свобода.
Тоді дресирувальники і багато власників цирків були незадоволені ініціативою і заявили, що не скрізь з тваринами поводяться жорстоко.
Офіційно виступи диких тварин у цирках повністю заборонені в Австрії, Нідерландах, Бельгії, Великобританії, кількох містах Німеччини. А в Болівії, Греції, Данії заборонені циркові виступи та диких, і домашніх тварин.