Неділя, 26 Червня, 2022

Продукти в Україні маркуватимуть по-європейськи

Kyivyes.com.ua інформує, що недавно Верховна Рада прийняла Закон «Про інформацію для споживачів щодо продуктів харчування».

Цей Закон повинен забезпечити належний рівень захисту інтересів споживачів, гарантувати їм право на достовірну інформацію про продукти харчування, регулювати процедури надання такої інформації. Про важливість такого закону говорив, коментуючи рішення парламентаріїв, голова Державної продовольчої споживчої служби Володимир Лапа: цей закон приводить українське законодавство у відповідність з нормами Європейського Союзу. Крім усього іншого, закон допоможе сформувати в нашій державі нову культуру інформування споживачів про продукт харчування.

Які ж вимоги висуває закон до виробників і постачальників харчової продукції? Kyivyes.com.ua вибрав найголовніше. Закон передбачає обов’язкове:

  • Збільшення шрифту на етикетки;
  • Вказівка ​​країни або місця походження продукту харчування;
  • Інформавацію про заморожування або розморожування продукту;
  • Список всіх інгредієнтів;
  • Вимоги щодо виділення алергенів;
  • Інформацію про поживну цінність продукту.

Як тільки закон вступить в силу, українці, як і європейці, будуть поінформовані про всі продукти харчування, які продаються в супермаркетах, магазинах, ресторанах, кафе, кіосках.

Закон зачіпає не тільки маркування на етикетках, він стосується інформації, яка надається через рекламу, інтернет, безпосередньо під час продажу продукту. Якщо реалізація продукту харчування відбувається дистанційно, інформація повинна бути доступною до моменту придбання продукту.