Середа, 18 Травня, 2022

Україна виплатила борг МВФ

Тотальна “зрада” відміняється. Україна поступово виплачує борги за транші, які надав нам Міжнародний валютний фонд. На даний момент вже виплачено борг за 2014 рік. kyivyes.com.ua дізнавався подробиці.

3 грудня Україна виплатила на користь МВФ 114 333 750 СПЗ. Курс СПЗ на початок грудня становив 3,9 тисячі гривень за 100 СПЗ. Україна своєчасно виконує зобов’язання перед зовнішніми кредиторами, відзначили в НБУ.

На даний момент майже всі країни світу є членами Міжнародного валютного фонду. 

Україна доєдналася до організації у 1995 році. Саме тоді близько півмільйона доларів потрібно було, щоб підтримати платіжний баланс країни. 

Якщо ви не дотичні до фінансів, то вам варто дізнатися, що платіжний баланс – це співвідношення між сумою грошових надходжень, отриманих країною з-за кордону, та сумою здійснених нею платежів за кордон за певний період. Цей показник демонструє, наскільки та чи інша країна здатна брати участь та впливати на процеси у світовому господарстві. 

Ріст боргу насправді залежить від безлічі чинників. Наприклад, девальвація, тобто знецінення національної валюти його може збільшити. Українська гривня, на жаль, переживала не найкращі часи у 2014 році. Тоді українці втрачали свої накопичення через різке подорожчання долару. На це все наклало відбиток конфлікти на Донбасі та втрата підприємств. 

Втрачали ми і через покриття тарифів у “Нафтогазі”. 

Проте, наша ситуація була на фоні інших європейських держав не такою поганою. Наприклад, лідером у заборгуванні перед МВФ була Греція. 

За підрахунками аналітиків, зараз у нас іде тенденція до скорочення зовнішнього боргу. Повністю виплатити його ми зможемо вже у 2033 році. Пікових боргових навантажень вдалося уникнути у 2017 році, адже тоді обміняли “короткі” єврооблігації на “довгі”.