Тотальна “зрада” відміняється. Україна поступово виплачує борги за транші, які надав нам Міжнародний валютний фонд. На даний момент вже виплачено борг за 2014 рік. kyivyes.com.ua дізнавався подробиці.
3 грудня Україна виплатила на користь МВФ 114 333 750 СПЗ. Курс СПЗ на початок грудня становив 3,9 тисячі гривень за 100 СПЗ. Україна своєчасно виконує зобов’язання перед зовнішніми кредиторами, відзначили в НБУ.
На даний момент майже всі країни світу є членами Міжнародного валютного фонду.
Україна доєдналася до організації у 1995 році. Саме тоді близько півмільйона доларів потрібно було, щоб підтримати платіжний баланс країни.
Якщо ви не дотичні до фінансів, то вам варто дізнатися, що платіжний баланс – це співвідношення між сумою грошових надходжень, отриманих країною з-за кордону, та сумою здійснених нею платежів за кордон за певний період. Цей показник демонструє, наскільки та чи інша країна здатна брати участь та впливати на процеси у світовому господарстві.
Ріст боргу насправді залежить від безлічі чинників. Наприклад, девальвація, тобто знецінення національної валюти його може збільшити. Українська гривня, на жаль, переживала не найкращі часи у 2014 році. Тоді українці втрачали свої накопичення через різке подорожчання долару. На це все наклало відбиток конфлікти на Донбасі та втрата підприємств.
Втрачали ми і через покриття тарифів у “Нафтогазі”.
Проте, наша ситуація була на фоні інших європейських держав не такою поганою. Наприклад, лідером у заборгуванні перед МВФ була Греція.
За підрахунками аналітиків, зараз у нас іде тенденція до скорочення зовнішнього боргу. Повністю виплатити його ми зможемо вже у 2033 році. Пікових боргових навантажень вдалося уникнути у 2017 році, адже тоді обміняли “короткі” єврооблігації на “довгі”.