Середа, 18 Травня, 2022

КМДА працює над розвитком столичної агломерації

До війни найбільші українські агломерації були у Донецькій області. Це було зумовлено щільністю населення та концентрацією підприємств. У столиці ідею створення агломерації у КМДА переглянули з точки зору розвитку міста та вирішили запровадити ряд кроків для її створення. Навіщо столиці єднатися з навколишніми містами – читайте на  kyivyes.com.ua

Від Лісової до Броварів 20 хвилин маршруткою. З іншого кінця міста, Академмістечка – так само добиратися до Ірпеня. Власне, навколишні населені пункти стали вже майже частиною міста. Навіть у народі анекдот ходить про те, що скоро Святошин буде вважатися одним із центральних районів. 

За словами заступника голови КМДА, Миколи Поворозника, на створення агломерації є всі економічні та соціальні причини. 

Проте, зараз міський уряд зіштовхнувся з рядом  викликів, які потребують комплексного включення у розв’язанні питань. 

В першу чергу, це транспортне сполучення між містом і передмістям.

Сьогодні це одне з головних питань, яке щоранку і щовечора постає перед живими в передмісті працівниками столичних підприємств і організацій. Якщо містечка біля столиці з’єднати сполученням громадського транспорту з великою кількістю місць – це розвантажить автомобільний потік  у Києві та поліпшить стан екології.

На даний момент за місто можна виїхати маршруткою. Рівень якості такої поїздки під питанням, адже транспорт зазвичай не ремонтується вчасно, а пасажири, як правило, навіть не мають страхування життя.

Не менш важливе питання – медичного забезпечення, зокрема, надання швидкої та невідкладної медичної допомоги. Поки столиці не має юридичних підстав для її надання за межами міста. Від цього, на жаль, страждають люди. Така ж ситуація з садками, школами та іншими соціальними об’єктами.