Середа, 18 Травня, 2022

Школа має турбуватися про безпеку учня. Позиція МОН

Чи потрібно брати довідку у лікаря, якщо дитина відсутня у класі один день? Навіщо мамі обов’язково писати заяву про відсутність доньки чи сина у школі? kyivyes.com.ua дізнавався, чому МОН вважає, що навчальний заклад має право дізнаватися про причини відсутності школяра. 

Лілія Гриневич, міністр освіти, вважає, що за будь-яких причин, класний керівник має бути повідомлений, чого сьогодні його учень не вийде на заняття.

Якщо дитина захворіла, то обов’язково необхідно надати школі довідку про те, що дитина вже здорова і може відвідувати колектив. Останнє робиться з метою профілактики здоров’я всього класу та попередження ускладнень або регресії хвороби у самої дитини. 

Дуже важливо отримати у деяких випадках звільнення із фізкультури. Наприклад, після ангіни, яка може давати ускладнення на серце, потрібно дати дитячому організму час на відновлення та відмовитися від фізичних навантажень.

Повертаючись до теми, за словами Лілії Гриневич, навчальний заклад має право дізнаватися, чому дитина не вийшла на навчання. Якщо батьки не дають відповіді протягом 10 днів, адміністрація може подати заяву у поліцію чи службу у справах дітей. 

Досвід підказує, що класні керівники лояльно ставляться до пояснювальних записок від батьків. 

Проте, перед тим, як самостійно звільняти дитину від занять кожен має розуміти, що відповідальність за невивчений матеріал, нікуди не дівається. 

Ще одним варіантом поважної причини відсутності, може бути підготовка до олімпіад. Школа, за ініціативи класного керівника, самостійно дає дозвіл на відсутність учня у певні дні. Як правило, дитині дозволяють провести вдома самостійну підготовку за пару днів до самого змагання. Пропущені заняття потім відробляти не потрібно.