Неділя, 26 Червня, 2022

На екс-Прем'єра Олексія Гончарука відкрито кримінальну справу

Проти екс-прем’єра України Олексія Гончарука відкрита кримінальна справа на основі протизаконного вивозу респіраторних масок з України, розповідає “Kyivyes.com.ua”

Нещодавно на Іспанському телебаченні був показаний відеоматеріал, в якому засвітилися респіраторні маски українського виробництва. Це відбулося вже після того, як закон про вивезення з України даного товару був прийнятий.

В ефірі Іспанського каналу RTVE показали, як розвантажували респіраторні маски фірми BUK. На сьогодні було відкрито кримінальну справу за фактом бездіяльності чиновників Кабінету Міністрів, яка призвела до того, що в українських аптека бракує згаданих вище захисних засобів.

23-го березня на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури була опублікована інформація щодо порушення кримінальної справи проти колишнього прем’єр-міністра України Олексія Гончарука через продаж респіраторів в інші країни.

Ще до критичних подій секретарем Ради національної безпеки та оборони України був направлений лист до Гончарука про необхідність обмежити вивезення з України продукції яка може бути використана в лікувальних чи профілактичних заходах у власній країні. 

Кабінетом міністрів тоді фактично було проігноровано вищезгадане прохання, в результаті чого дуже відчувається брак захисних засобів для українського суспільства на сьогоднішній день.

До того ж, це не єдиний випадок, коли з України намагалися вивезти респіратори та медичні маски. Нещодавно Міністр Внутрішніх Справ, Арсен Аваков, повідомив, що було затримано вантаж, який готували до відправки в Об’єднані Арабські Емірати і Рим. При чому робили це, не дивлячись на рішення уряду про заборону експорту таких товарів.

Якщо трапилась ситуація, що придбати захисну маску немає можливості, її можна зробити вдома власноруч, використовуючи бинт, марлю, або інші підручні матеріали. Це дуже легко, багато відео з інструкцією створення виробу можна переглянути в соцмережах.