Середа, 18 Травня, 2022

МОН оголосило в якому режимі будуть працювати школи

Вчора Верховна Рада України прийняла рішення про введення воєнного стану в окремих регіонах. Ними стали 10 областей України, які знаходяться близько до кордону з північним сусідом або до потенційно небезпечних районів. Так, наприклад, Херсонська та Миколаївська області не межують взагалі з Росією або з її підконтрольними територіями, але під дію нових правил потрапили. Міністерство освіти та науки дало своє рішення по школах. kyivyes.com.ua дізнавався деталі.

Школярів чекає хороша новина – навчальні заклади працюють у штатному режимі. Добре це тому, що дітям не доведеться навесні навчатися по суботах та наздоганяти необхідний матеріал. Щодо безпеки, Лілія Гриневич заявила, що всі зацікавлені в тому, щоб навчання йшло без особливих ситуацій.

Так, у разі необхідності, заходи охорони можуть бути посилені, щоб школярі та освітяни були захищені. Разом із цим міністерство просить батьків поставитися дуже уважно до настрою та здоров’я їхніх дітей. За словами Лілії Гриневич, емоційний стан – запорука успішного навчання. Психологи ж рекомендують освітянам не приховувати від дітей реальний стан речей.

Світлана Ройз, київська психологиня вважає, що з усіма дітьми, незалежно від віку, потрібно розмовляти на гострі теми. Проте, це потрібно робити обережно. Дитина завжди шукає підтримку та захист у дорослих і тому це відчуття слід обов’язково дати школяру. Кількість інформації до обговорення має бути пропорційна віку дитини за складністю сприйняття.

Так, до семи років дитині можна просто проговорювати, що у країни зараз неприємності, але поки школяр чи школярка з батьками та вчителями – нічого не загрожує. З підлітками та учнями старших класів можна проводити уроки правової грамотності та розбирати політичну ситуацію беземоційно та спираючись на букву закону.