Середа, 22 Червня, 2022

"Місто-сад": де створять місто для переселенців

Президент України Володимир Зеленський доручив створити для переселенців із Криму “місто-сад”. Його планують в Херсонській області. Це має бути поруч з пунктом пропуску “Чонгар”. Далі на kyivyes.

Офіс глави держави повідомив, що саме про це шла розмова під час його зустрічі з постійними представниками президента в АР Крим Антоном Кориневичем. Також на зустрічі були присутні його заступниками Дарія Свиридова і Таміла Ташева.

Зеленський цікавився, яку допомогу держава може надати їм. Також відмітив, що хотів би дізнаватись інформацію безпосередньо від людей, які там знаходяться і проживають.

Крім цього Президент сказав, що хоче в Херсонській області створити місто для переселенців з Криму. Серед них доречі близько 500 сімей кримських татар. Подібні домовленості були погоджені під час зустрічі глави держави з президентом Турції.

Зі сторони кримчан, відмітив Зеленський, потрібна комунікація і контроль.

Також наголосив Президент, що на пропускному пункті “Чонгар” хочуть встановити хаб з розвиненою інфраструктурою. Щоб перетин кордону був більш комфортним. Також планується створити якісні дороги і безпечне транспортне сполучення.

Ідея Зеленського в тому, щоб кримчани побачили, що при перетині вони попадають в “місто-сад”. Щоб кримчани відчули різницю. В нас є все: заправки, школи, дитсадки, будинки. 

Також акцентував увагу Зеленський і на увазі до важливості реалізації програми, згідно з якою діти з окупованих території могли б вступати в українські вузи по спрощеній процедурі. Мається на увазі – отримання документів одразу на КПВВ. Щоб всі бажаючі мали змогу навчатись в українських вищих навчальних закладах і не витрачали час на бюрократичні процеси отримання необхідної документації.

Чи збудуться сподівання глави держави, побачимо в найближчий час.