Неділя, 26 Червня, 2022

Штрафи ПДР 2020: які з них підвищили

Одна з основних причин постійних аварій на дорогах – це недотримання правил дорожнього руху. Причому воно є систематичним. Європейські показники значно нижчі за наші, проте у них і штрафи значно більші. Далі на kyivyes.

Нові штрафи

Великі штрафи заставлять водіїв двічі подумати, перш ніж порушувати ПДР. Тому в 2020 році МВС хочуть збільшити їх ще.

Наступні порушення ПДР будуть збільшені:

  • перевищення максимально допустимих значень швидкості руху. Це стосується швидкості  понад 50 км/год. Штраф буде 3400 гривень;
  • за втечу з місця ДТП. Оштрафують на 3400 грн, додатково буде можливість позбавити права керувати авто на 6 місяців;
  • за керування без прав – 10200 грн.

Наразі майже всі порушення мають штраф 510 грн.

Також знову запустять систему фото- і відеофіксації на дорогах. Вона буде слідкувати за перевищення швидкості водіями. Вже в 1 кварталі її повернуть.

Кара для ворогів електрокара

Для електрокарів будуть виділятися окремі місця для парковки. В разі перешкоджання або недотримання правил паркування іншими авто, будуть діяти штрафи в розмірі 340 – 510 грн. Транспортні засоби таких порушників мають право евакуювати.

Передбачено зелені номери саме для електрокарів. Також будуть встановлені дорожні знаки для зарядки таких транспортних засобів і їх парковки.

З 1 січня будуть штрафувати всіх, хто їздить з єврономерами. Штраф в такому випадку може бути від 85 до 170 тисяч гривень. Якщо ж єврономери використовуються в комерційних цілях, то сума штрафу складе – 34 тисячі гривень.

Захист дітей

Потрібно перевозити дітей тільки в автокріслах. Штраф за порушення вперше буде складати 510 грн і 850 грн. за повторне порушення на протязі 1 року. 

Нагадуємо, що згідно з ПДР заборонено:

  • возити дітей, менших зростом за 145 см або ж віком до 12 років в транспортному засобі без спеціальних засобів (автокрісел);
  • возити дітей до 16 років в кузові будь-якого вантажного авто;
  • перевозити групи з дітьми в темну пору доби.

Тепер відповідальність за ці порушення є. Раніше за це не карали.

ВООЗ проводила дослідження, згідно якого встановлено, що автокрісла в 70% зменшують показники смертності немовлят при автомобільній аварії. В дітей старшого віку цей показник коливається 54-80%.

Покарання для нетверезих

Якщо порівнювати штрафи інших країн з Україною стосовно керування в нетверезому стані, то у нас штрафи найменші. Відтепер водії, які знаходяться в алкогольному сп’янінні заплатять штраф в розмірі 10,2 тисячі гривень і будуть позбавлені прав на 1 рік.

Якщо ж це порушення повториться на протязі 5 років, то штраф вже буде 40.2 тисячі гривень і прав буде позбавлений на 10 років. Також тепер за таке порушення буде кримінальна відповідальність, а не адміністративна, як було раніше.  Все це почне діяти з 1 липня 2020 року.

Коли буде кримінальна відповідальність для водіїв?

  • якщо будуть керувати автомобілем під дією алкоголю, наркотиків або лікарських препаратів чи інших речовин;
  • якщо людин передасть контроль над своїм транспортом іншій людині в нетверезому стані;
  • якщо водій відмовляється від проходження медогляду на визначення ступеню сп’яніння;
  • якщо водій спеціально буде вживати будь-які препаратів, які можуть перевести його в нетверезий стан, уже після ДТП або зупинення авто на вимогу поліцейського.

За ці порушення штраф коливається від 17 до 32 тисяч гривень. Також водій позбавляється права керувати авто на 3 роки. Повторне порушення збільшує штраф до 51 тисячі. Додатково знову позбавляють права керувати авто на 3 роки.

Як бачите, відтепер потрібно буде добре подумати, перш ніж порушувати правила на дорозі. Не забувайте, що від вас залежить не тільки ваше життя і життя ваших близьких, а й інші люди на дорозі.