Четвер, 17 Вересня, 2020

Штрафи ПДР 2020: які з них підвищили

Як Віталій Кличко став мером Києва: історичні свідчення

Ще в далекому 2008 році кияни самостійно обрали мера міста, проте Партія Регіонів Віктора Януковича мала інші плани, розповідає “Kyivyes.com.ua”. Кияни фактично не підтримували діяльність...

Одна з основних причин постійних аварій на дорогах – це недотримання правил дорожнього руху. Причому воно є систематичним. Європейські показники значно нижчі за наші, проте у них і штрафи значно більші. Далі на kyivyes.

Нові штрафи

Великі штрафи заставлять водіїв двічі подумати, перш ніж порушувати ПДР. Тому в 2020 році МВС хочуть збільшити їх ще.

Наступні порушення ПДР будуть збільшені:

  • перевищення максимально допустимих значень швидкості руху. Це стосується швидкості  понад 50 км/год. Штраф буде 3400 гривень;
  • за втечу з місця ДТП. Оштрафують на 3400 грн, додатково буде можливість позбавити права керувати авто на 6 місяців;
  • за керування без прав – 10200 грн.

Наразі майже всі порушення мають штраф 510 грн.

Також знову запустять систему фото- і відеофіксації на дорогах. Вона буде слідкувати за перевищення швидкості водіями. Вже в 1 кварталі її повернуть.

Кара для ворогів електрокара

Для електрокарів будуть виділятися окремі місця для парковки. В разі перешкоджання або недотримання правил паркування іншими авто, будуть діяти штрафи в розмірі 340 – 510 грн. Транспортні засоби таких порушників мають право евакуювати.

Передбачено зелені номери саме для електрокарів. Також будуть встановлені дорожні знаки для зарядки таких транспортних засобів і їх парковки.

З 1 січня будуть штрафувати всіх, хто їздить з єврономерами. Штраф в такому випадку може бути від 85 до 170 тисяч гривень. Якщо ж єврономери використовуються в комерційних цілях, то сума штрафу складе – 34 тисячі гривень.

Захист дітей

Потрібно перевозити дітей тільки в автокріслах. Штраф за порушення вперше буде складати 510 грн і 850 грн. за повторне порушення на протязі 1 року. 

Нагадуємо, що згідно з ПДР заборонено:

  • возити дітей, менших зростом за 145 см або ж віком до 12 років в транспортному засобі без спеціальних засобів (автокрісел);
  • возити дітей до 16 років в кузові будь-якого вантажного авто;
  • перевозити групи з дітьми в темну пору доби.

Тепер відповідальність за ці порушення є. Раніше за це не карали.

ВООЗ проводила дослідження, згідно якого встановлено, що автокрісла в 70% зменшують показники смертності немовлят при автомобільній аварії. В дітей старшого віку цей показник коливається 54-80%.

Покарання для нетверезих

Якщо порівнювати штрафи інших країн з Україною стосовно керування в нетверезому стані, то у нас штрафи найменші. Відтепер водії, які знаходяться в алкогольному сп’янінні заплатять штраф в розмірі 10,2 тисячі гривень і будуть позбавлені прав на 1 рік.

Якщо ж це порушення повториться на протязі 5 років, то штраф вже буде 40.2 тисячі гривень і прав буде позбавлений на 10 років. Також тепер за таке порушення буде кримінальна відповідальність, а не адміністративна, як було раніше.  Все це почне діяти з 1 липня 2020 року.

Коли буде кримінальна відповідальність для водіїв?

  • якщо будуть керувати автомобілем під дією алкоголю, наркотиків або лікарських препаратів чи інших речовин;
  • якщо людин передасть контроль над своїм транспортом іншій людині в нетверезому стані;
  • якщо водій відмовляється від проходження медогляду на визначення ступеню сп’яніння;
  • якщо водій спеціально буде вживати будь-які препаратів, які можуть перевести його в нетверезий стан, уже після ДТП або зупинення авто на вимогу поліцейського.

За ці порушення штраф коливається від 17 до 32 тисяч гривень. Також водій позбавляється права керувати авто на 3 роки. Повторне порушення збільшує штраф до 51 тисячі. Додатково знову позбавляють права керувати авто на 3 роки.

Як бачите, відтепер потрібно буде добре подумати, перш ніж порушувати правила на дорозі. Не забувайте, що від вас залежить не тільки ваше життя і життя ваших близьких, а й інші люди на дорозі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Чому віддати перевагу: машині з салону або б / у

Всесвітньо відома марка KIA створена для водіїв, які прагнуть отримувати задоволення від життя. Це динамічні, яскраві машини, які підкреслять статус і прекрасний...

Користуйтеся послугами вантажного таксі в Києві для перевезення будь-яких габаритних предметів

Автомобільні перевезення як і раніше є найбільш широко використовуваним видом вантажних перевезень в Україні, світі та конкретно Києві. Хоча морський або залізничний...

Гроші до зарплати в Києві: як оформити та отримати

Після епідемії коронавірусу багато киян стикнулися з економічною кризою, яка призвела до втрати чи скорочення робочих місць і як наслідок до зменшення...

Кличко обіцяє вивести Київ в “ТОП-100” міст світу

Діючий міський голова знову збирається балотуватись в мери. Він вже оприлюднив свою програму, яка стосується розвитку міста. Віталій Кличко обіцяє через 5...

Мерію Києва закрили для відвідувачів

Відвідувачі не зможуть зайти до мерії Києва до 31 жовтня 2020 року. Тимчасово це буде зробити неможливо. Це необхідно, щоб запобігти швидкому...