Неділя, 15 Травня, 2022

Міський уряд захистив Андріївський узвіз

Андріївський узвіз – місце суперечок за історичну спадщину. Кияни досі не можуть звикнути до оновленого фасаду театру. І, ось, новий сучасний об’єкт вирішили створити на історичній вулиці. Проте, все не так просто. Київський уряд захистив наш культурний спадок. Як, читайте на kyivyes.com.ua

Андріївський узвіз 14-16. Тут був віковий ліс, в якому, здається ще Булгаков гуляв. До 2005 року ніхто і не міг припустити, що ділянку віддадуть на продаж. Тепер тут планують збудувати готель. Ідея побудувати об’єкт виникла у 2011 році, коли в КМДА були посадовці Януковича.

Питань до нового об’єкту було багато: по-перше, якщо то готель, то чому в інтернеті з’являлися оголошення про продаж нерухомості у цьому комплексі, по-друге, чому там вирішили зробити місце для відпочинку, якщо вузенька вуличка не може стати повноцінною транспортною артерією? 

Виникали питання і в екологів. Спеціалісти побоювалися, що будівництво зруйнує дренажну систему Замкової гори і тоді, дощові води будуть розмивати її, а бруд весь опиниться на узвозі. 

Тим не менш, КМДА змогла захистити історичну ділянку. 

Процес зупинення будівництва почався ще у квітні. Тоді, посадовці заявили, що вимагають негайної зупинки всіх підготовчих робіт. Дізнавшись про суть справи, у КМДА запевнили,  що багаторівневого паркінгу та готельного комплексу з ресторанами тут не буде. 

На сьогоднішній день, комунальники, заручившись підтримкою поліції почати прибирати будівельний кран. Виявилося, що будівельний агрегат ще й незаконно розмістили на узвозі.

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондрієвський на своїй сторінці в Facebook.

За словами посадовця, КМДА робить все можливе, аби забудовник більше не порушував норм. Проте, на цьому історія з готелем, обіцяють у КМДА – не завершиться. Андріївський узвіз буде врятовано.