Неділя, 26 Червня, 2022

Скоро в столиці не буде аварій на теплоцентралях

Час від часу, особливо в період опалювального сезону, киян засмучують тимчасові відключення тепла через пориви на теплових мережах. Ці пориви бувають такими, що на вулицях чи дворах б’ють такі собі гейзери. Не зручно жителям, важко комунальникам, розриті ями, через які ремонтники добираються до тепломереж, заважають водіям, створюють аварійні ситуації.

Київські тепломережі вже дуже старі. Нині рівень аварійності їх досягає 80%. У «Київтеплоенерго» Kyivyes повідомили, що найбільш проблемними, аварійними, нині є Шевченківський, Подільський, Солом’янський, Святошинський райони.

Проте, сподіваємося, що скоро ці незручності будуть ліквідовані: у Київраді розказали, що протягом 2-3 років планують замінити найбільш аварійні тепломережі в проблемних мікрорайонах. Це допоможе уникнути суцільної аварійності під час запуску опалювальних мереж.

Нині Київрада знайшла 28 мільйонів гривень на проектування робіт із заміни найбільш зношених ділянок теплових мереж. З початком опалювального сезону співробітники «Київтеплоенерго» працюють в посиленому темпі. Адже холоди не за горами. Комунальники це прекрасно розуміють. Починаючи з жовтня, працівники комунального підприємства міняють по 20, 30, 40, 50 метрів аварійних ділянок тепломереж, щоб уникнути повторних аварій. Хоча теплотраси столиці вимагають модернізації і комплексної заміни всіх комунікацій.

У КМДА повідомили, що протягом наступного міжсезоння «Київтеплоенерго» розпочне таку модернізацію.