Субота, 13 Серпня, 2022

Віталій Кличко: історія успіху мера Києва

Віталій Кличко – боксер-професіонал, який виступав у важкій ваговій категорії, а також кікбоксер. У сумі він виборов 6 титулів чемпіона світу. Він завершив спортивну кар’єру та став мером та головою КМДА з 2014 року. Про історію успіху знаменитого мера читайте у матеріалі на kyivyes.com.ua.

Тричі в одну воду

Після закінчення спортивної кар’єри чемпіон зосередився на політиці. Ще до виходу з рингу він уже був депутатом Київради. Потім пройшов із партією “Удар” у парламент. Також висував свою кандидатуру на президентських виборах, що відбулися у 2014 році. Того ж року Кличко здобув перемогу на виборах мерів столиці. Києва, отримавши монобільшість у Київраді. 2015 року жителі столиці знову його переобрали. 2020 року третя перемога боксера, який сидить у кріслі мера і на досягнутому зупинятися не збирається. Він неодноразово заявляв про участь у парламентських виборах. Також Кличко неодноразово говорив про президентство.

За словами Кличка, величезна частина успіху залежить від нас самих та від людей, які знаходяться поряд. Кличко перетворився на одного з найвпливовіших політиків України та на найрейтинговішу фігуру українського політичного бомонду.

Перебуває на посаді мера, незважаючи на чималу кількість скандалів та проблем у місті.

Бізнес та доходи

За версією компанії Dragon Capital Кличко входить до топ-100 найбагатших жителів країни.

До речі, вперше бізнес брати Клички відкрили у 90-х. Тоді вони займалися оптовою торгівлею. До речі, Кличко має спільний сімейний бізнес.

Наприклад, промоутерський. У 2007 році вони організовують у Німеччині компанію KLITSCHKO Management Group (KMG). Спортсмени співпрацюють із найбільшими німецькими компаніями. Завдяки чому їхні прибутки були близько двох мільйонів євро на рік.

У 2014 році В. Кличко сідає у крісло градоначальника столиці та втрачає можливість займатися підприємництвом офіційно. Проте є версії, що Кличко продовжує вести бізнес неофіційно.

Гучні скандали та казуси

За час управління столицею В. Кличко потрапляв у різні скандали. Після початку політичної кар’єри та постійних публічних виступів демонстрував недорікуватість. Це списували на боксерську кар’єру та безліч пропущених ударів. Цитати Кличка про «завтрашній день» та про те, що із закінченням осені треба «готуватися до землі», стали крилатими.

Також Кличко потрапляв у скандали із підприємцями. Вони були незадоволені боротьбою із МАФами. Також були звинувачення команди мера у корупційних схемах. А самого мера підозрювали у лобізмі бізнес-інтересів німецької компанії з очищення води. Також було багато скандалів із забудовою. Новобудови та бізнес-центри регулярно виникали в невідповідних для цього місцях. Крім того, багато будівництв були пов’язані з компанією Кличка-старшого. У ЗМІ почали з’являтися матеріали, в яких було сказано, що столиця під керівництвом Кличка стало найкорумпованішим містом в Україні у сфері будівництва.

Один із найбільших скандалів «розпил» коштів за скляний міст, який з’явився на схилах Дніпра у центрі міста.

До речі, 2020 року в КМДА пройшли обшуки. Усе оточення Кличка підозрювали у корупційних схемах. Тоді силовики затримали одного із членів команди Кличка за отримання хабаря. На цьому все не скінчилося.

Навесні 2021 року пройшли обшуки не лише у КМДА, а й удома у чиновників, пов’язаних з мером міста. Обшуки навіть проходили у під’їзді, в якому розташована квартира мера Києва. Туди приходили озброєні силовики, нібито в іншій справі, але подзвонили в квартиру до Кличка. Після чого мер заявив про тиск із боку влади.

.