Субота, 13 Серпня, 2022

Чому Київ — центр політичної діяльності в Україні?

Київ є найбільшим містом України з великою кількістю урядових будівель. За часів існування Київської Русі саме тут відбувалося керування всіма політичними процесами та змінами у різних соціальних сферах життя українців. На відміну від інших міст, Київ залишається лідером у сфері політики. Далі на kyivyes.com.ua.

У самому центрі столиці знаходиться урядовий квартал

1930 року радянське керівництво створило план забудови Києва. Головним завданням було побудувати урядовий квартал у центрі міста. 1934 року після перенесення столиці з Харкова до Києва було остаточно затверджено його проект і розпочалося будівництво. Потім біля адміністративних будівель була посилена охорона. З того часу тут постійно відбуваються зустрічі із закордонними та українськими дипломатами з інших міст, а також контроль за безпекою та ефективністю політичної, економічної, аграрної та будь-якої іншої діяльності усієї країни. В урядовому кварталі Києва знаходяться такі адміністративні будинки:

Верховна Рада України

Єдиний орган державної влади, в якому народні депутати ухвалюють закони, нові законопроекти та регулюють політичну діяльність усієї країни. Це головна урядова будівля в Україні. Вона була збудована у 1939 році. Верховна рада складається з 3 поверхів. Усі депутати збираються у залі засідань. Вперше воно відбулося 25 липня 1939 року. Після цього тут традиційно проводяться політичні наради, прес-конференції та зустрічі з політиками.

Офіс президента України

Політична установа, яка є виконавчим органом Президента України. Спочатку там був штаб військового округу, а з 1992 року ця будівля є Офісом президента України. Його працівники забезпечують організаційне, правове, консультативне, інформаційне, експертно-аналітичне та інше забезпечення виконання президентом своїх конституційних повноважень.

Маріїнський палац

Одна з найкрасивіших урядових установ. Вона була побудована у Києві 1744 року на замовлення імператриці Єлизавети Петрівни. Палац у Маріїнському парку пережив революцію у 1917 році, Громадянську та Другу світову війни. Після проголошення незалежності України будівля була відреставрована та призначена для проведення президентських урочистих прийомів українських та іноземних делегацій. Вперше вони відбулися за правління президента Петра Порошенка у 2014 році.

Кабінет Міністрів України

З 1956 року це найбільша урядова будівля не тільки у Києві, а й у всій Україні. Його площа — 235 кв. м. Кабінет Міністрів — найвищий орган виконавчої влади в країні. Його почали будувати 1926 року. Згідно з конституцією, він виконує функції Верховної Ради та Президента України. Спеціально для цього було створено колегіальні комітети.

Майдан Незалежності — місце революцій та масових мітингів в Україні

Згідно з історичними відомостями, кияни пережили дві революції. 2013 року в самому центрі міста протягом кількох місяців проходила акція протесту Євромайдан проти зупинення процесу підписання угоди про асоціацію з Україною та Євросоюзом, а також високого рівня корупції, поляризації доходів та життя українців. У 2004-2005 роках на Майдані відбулася Помаранчева революція через невдоволення громадян політичною системою в країні та небажання багатьох визнання Януковича президентом України.

Після проведення двох революцій у центрі Києва продовжилися масові протести та мітинги, наприклад, у 2019 році кияни протестували проти незаконної забудови столиці. А 2021 року протести відбувалися з вимогою відставки президента Зеленського, голови Офісу президента Андрія Ярмака та вступу України до НАТО.

У Києві проводяться телеефіри про головні політичні події в Україні

З 1950 року київський телецентр почав транслювати політичні шоу у студіях та великі інформаційні випуски про все, що відбувається в урядових будівлях, на вулицях та площах Києва. Журналісти їздили містом та проводили репортажі про головні політичні події в країні, про які розповідали мешканцям усіх міст України. Наприклад, про прийняття нових законопроектів, зустрічі українських політиків з іноземними делегаціями, інавгурацію президентів, результати всеукраїнських виборів, прес-конференції політиків та багато іншого. Таким чином Київ став місцем головних політичних подій у країні.

.