Субота, 2 Липня, 2022

Способи нанести декоративну штукатурку

Декоративна штукатурка – оригінальний варіант обробки стін. Наносити її можна у різний спосіб.

Кельмою

Якщо за допомогою декоративної штукатурки хочуть імітувати на стінах камінь або іншу оригінальну фактуру, застосовують кельму – пристрій прямокутної форми для оштукатурювання стін. Діють за такою схемою:

 1. Порцію приготовленого розчину кладуть на кельму.
 2. Розподіляють по поверхні стіни, виконуючи короткі рухи в одну або різні боки.
 3. Шари штукатурки частково накладають один на одного.

Для отримання оригінального рельєфу інструмент ведуть не вздовж прямої траєкторії, а дугою.

Другий варіант застосування кельми – торцювання. Інструмент із розчином штукатурки притискають до стіни всією поверхнею, потім відводять. Подібні маніпуляції виконують дуже швидко. Кельму обов’язково повертають у різні боки.

Торцювання кельмою дозволяє отримати на стіні обробку “дрібна шуба”. По фактурі зовні вона схожа на ворс чи хутро.
У деяких випадках за допомогою кельми стіну декоративною штукатуркою покривають у два етапи. На першому створюють рівний шар завтовшки 2 мм. Другим етапом проводять торцювання. Покриття виходить щільніше, фактурне.

Валиком

Для обробки стін декоративною штукатуркою існує спеціальний структурний валик із гуми, на яку нанесений певний орнамент. Перш ніж застосувати такий інструмент, поверхню стіни штукатурять. Створюють базове покриття завтовшки 3-4 мм.

Наступним етапом щодо нього проводять структурним валиком, рухаючись в одному напрямку. В результаті на оштукатуреній поверхні з’являється малюнок.

Коли хочуть створити на стіні ефект шуби, застосовують звичайний малярський валик зі шкіркою із хутра. Його опускають у розчин декоративної штукатурки та прокочують по стіні.

Після того, як розчин підсохне, по поверхні проходять змоченою у воді кельмою. Це роблять з метою фінішного затирання стін, надання їм завершеного вигляду.

При нанесенні декоративної штукатурки валиком деякі стикаються із проблемою нерівного розподілу суміші. Вирішують її за допомогою звичайного шпателя, яким видаляють надлишки суміші. Роблять це швидко. Інакше розчин схопиться, стануть помітні негарні стики. Виправити становище буде складно.

Губкою

Створити красиву фактурну поверхню декоративної штукатурки дозволяє звичайна поролонова губка. Альтернативою їй може бути поліетиленовий пакет, тканинна серветка.

Спочатку на стіні створюють рівний базовий шар за допомогою кельми. Потім приступають до декорування. Губкою, змоченою у розчині штукатурки, на стіні роблять невеликі мазки.

Таким чином обробляють всю поверхню чи окремі ділянки. Через 20 хвилин трохи розгладжують нерівності, використовуючи шпатель або кельму.

Пензлем

Ще один варіант нанести декоративну штукатурку – використовувати кисть. Цей спосіб має такі плюси:

 • Дозволяє заощаджувати суміш. Шар, що наноситься пензлем, виходить тонким.
 • Не потребує спеціальних навичок. При роботі пензлем достатньо розподілити штукатурку у певному напрямку.

Важлива перевага цього способу – швидкість. За допомогою кисті можна прикрашати стіну штукатуркою швидше, ніж іншими підручними інструментами.

Спеціальним пристроєм

Альтернативою ручним способам нанесення штукатурки є використання спеціального пристрою:

 • ашинної станції. Замішує штукатурний розчин та подає безпосередньо на стіну.
 • Пневмопістолети з компресором. Має сопло та вирву для розчину. Розпорошує штукатурну суміш по поверхні.
 • Пневмоківша з компресором. Від пневмопістолета відрізняється наявністю не одного сопла, а чотирьох.

Машинний спосіб нанесення декоративної штукатурки – це швидко, якісно та економічно. Найчастіше його використовують для зовнішнього оздоблення фасадів. Виходить ефект «шагрень» або «баранчики».

Підготовка стін

Декоративну штукатурку дозволяється наносити на стіни з різних матеріалів:

 • Цегляні.
 • Бетонні.
 • Оздоблені цементом, гіпсом.
 • Газобетонні.
 • Покриті ДСП та ГКЛ.

Допускається навіть оздоблення дерев’яних стін. Але за обов’язкової наявності армуючого каркаса.

Незалежно від того, який спосіб обробки декоративною штукатуркою обраний, стіни обов’язково потрібно підготувати. Підготовка складається з кількох етапів:

 1. Очищення, висушування, знепилювання.
 2. Вирівнювання за допомогою штукатурної суміші, шпаклівки.
 3. Ґрунтування спеціальним розчином, що підвищує адгезію, захищає поверхні від розмноження цвілі, небезпечних грибків. Для гіпсокартонних стін і фанерованих ДСП необхідний спеціальний адгезійний склад, що містить пісок.
 4. Посилення стін сіткою зі склополотна. Цей етап підготовки необхідний, якщо стіни утеплені мінватою або пінополістиролом.

Якщо стіни вже були оброблені декоративною штукатуркою, багатоетапної підготовки не потрібно. Достатньо прогрунтувати поверхню та нанести свіжий шар штукатурки.

Купити штукатурку за посиланням: https://wikibud.com.ua/smesy-dlya-sten-y-polov/dekoratyvnue-shtukaturky