Середа, 22 Червня, 2022

Як отримати номерні знаки?

При реєстрації автомобіля необхідно отримання номерних знаків. Єдиної ціни на цю процедуру в Україні немає, це залежить від фірми. Значення мають і види номерних знаків. Коли вони отримані, автомобіль є офіційно зареєстрованим.

Навіщо потрібні номера?

Кожна машина ДАІ України може бути ідентифікована за номерними знаками, які були оформлені власником автомобіля. Цифри і букви свідчать про:

  • країну реєстрації;
  • регіон реєстрації;
  • вид діяльності її господаря.

Згідно з правилами ДД України, номерні знаки є обов’язковими для всіх транспортних засобів, які застосовуються для пересування по дорозі. Це ідентифікатор автомобілів, що дозволяє дізнатися власника і історію машини. Пересування без номерів вважається порушенням, за яке загрожує штраф.

Правила отримання номерних знаків

Насамперед необхідно відвідати сервісний центр МВС. Там машину слід зареєструвати або зняти з обліку. Ця послуга діє для різного транспорту, різних типів і моделей. Вона виконується за місцем звернення власника або його представника. Сервісний центр може бути і не за місцем проживання.

У реєстраційній документації вказується місце проживання фізичної особи. Також процедура замовлення номерних знаків здійснюється і онлайн. У другому випадку потрібно ЕЦП, проходження аутентифікації. Слід вибрати регіон оформлення автомобіля і потрібний номер. Потім заповнюється анкета, вказується спосіб доставки. І вся робота оплачується онлайн.

МВС за допомогою баз здійснює необхідні перевірки протягом 2 тижнів, висилає макет на затвердження. Після підтвердження настає етап виробництва, який триває до місяця. Потім не пізніше, ніж за 10 годин потрібно переоформити машину в сервісному центрі, замінити техпаспорт.

Вартість

Єдина встановлена ​​ціна відсутня. Вона визначається на основі виробника машини і переваг клієнта. Щоб зареєструвати автомобіль і отримати номери, слід сплатити збір. Якщо транспорт вітчизняний, то це варто 63-152 гривень. Для іноземних машин сума становить 15-190 грн, для мототранспорту – 63-148. Щоб оформити іноземний мототранспорт – 15-186 грн, а мопеди – 54-83.

На сьогоднішній день ціна номерних знаків складає 94-98 грн. Вартість може відрізнятися в залежності від виробника і територіальних центрів МВС. При видачі бланка або номерного знака свідоцтво буде коштувати 201 гривня.

Платні номерні знаки на автомобіль має право отримати кожен автомобіліст. Це надає можливість підібрати «красивий номер». А на сайті AUTO.RIA представлена ​​розширена база машин. Кожен день через нього продається понад 1400 автомобілів. З ним вийде як продати, так і купити авто.

Крадіжка або втрата

авто

При крадіжці або втраті технічного паспорта слід написати заяву, оформивши новий паспорт і номера. А старі дані після отримання нових будуть недійсним.

Якщо заміна номерних знаків здійснюється за особистим бажанням, то виконується перереєстрація машини із заміною технічного паспорта. Заздалегідь видані знаки вилучають. Такі правила сервісного центру МВС України.

Для отримання такої послуги слід взяти паспорт, ІПН, свідоцтво про реєстрацію машини. При викраденні потрібно копія заявки в поліцію. Юридичним особам додатково необхідний акт виконання службового розслідування.

Вартість індивідуальних номерів

На території України автовласники можуть мати індивідуальні знаки. І якщо в інших країнах господарі машин вважають за краще вибирати лише стандартний набір зображень, який встановлений законом, то українським водіям дозволено взяти комбінацію символів і індивідуальні номери за бажанням, якщо вони не є «забороненими».

Відмова в отриманні ексклюзивних знаків допускається лише при наявності символів дискримінаційного, ненормативного вигляду, застосуванні абревіатур установ і організацій без їх дозволу. Заборонено вказувати герб або прапор країни.

Для отримання індивідуального знака власнику транспорту слід особисто подати документацію в Сервісний центр МВС. Ціна 3 символів становить 300 гривень, а 90 грн доплачується за кожен наступний. Графічні елементи стоять 500 грн. На виконання послуги дається 1 місяць.

Автономер має бути видно на 25 метрів. За п. 30.2 Правил України, не можна міняти форму, розмір, позначення, колір, розташування знаків. Також забороняється нанесення додаткових позначок або закриття знаків. Важливо, щоб номери були чисті і освітлені.

Номерні знаки – обов’язкова частина при водінні автомобіля. Їзда без них є порушенням. Щоб виключити штрафи, слід обов’язково зареєструвати автомобіль і отримати відповідні знаки.