Неділя, 14 Серпня, 2022

Які функції виконує Верховна Рада України у Києві?

Управління політичною діяльністю в Україні — складний та структурований процес, який здійснює Верховна Рада. Це одна з головних урядових будівель у центрі Києві з посиленою охороною. Вона виконує ряд функцій та повноважень, передбачених державною Конституцією. Далі на kyivyes.com.ua.

Короткі відомості про Верховну Раду України

Верховна Рада — парламент України, розташований біля Маріїнського парку. Трьохповерхова будівля була збудована у 1939 році у стилі української класики. Мармурові колони, високі стелі, скляний купол, розписи на стінах та панно стали елементами дизайну парламентських приміщень. Головним серед них є зала засідань. Після проголошення незалежності України у ньому працює 450 депутатів, обраних на 5 років на підставі виборчого права та таємного голосування. З 1994 року тут щорічно відбуваються політичні наради, прес-конференції, голосування, у тому числі церемонія інавгурації президента.

Також Верховна Рада є єдиною політичною установою в Україні, уповноваженою ухвалювати закони. З моменту її заснування порядок роботи народних депутатів у складі фракцій та комітетів визначається її регламентом.

Функції президента та народних депутатів Верховної Ради України

Законодавча

Найбільш відповідальна та складна частина роботи депутатів Верховної Ради у Києві — ухвалення нових законів, обговорення законопроектів, проведення голосування, а також припинення їхньої юридичної сили. Право на прояв законодавчої ініціативи мають депутати та президент. Також до їх обов’язків входить внесення змін до прийнятих законів та їх тлумачення.

Представницька

Представницька функція парламенту Верховної ради спрямована на захист, визначення, організацію та представлення інтересів та прав українського народу. Вона реалізується шляхом проведення референдумів, затвердження програм культурного, економічного та соціального розвитку українців, охорони навколишнього середовища та інше.

Організаційна

З метою правильної організації політичної діяльності у Києві депутати народних фракцій та президент беруть участь у формуванні парламентських структур, приймають нові рішення щодо звільнення та призначення на посади, сприяють формуванню нових комітетів державної влади та вирішенню питань безпеки, економічної стабільності, культурного розвитку населення.

Функція парламентського контролю

Верховна рада України складається з різних фракцій та комітетів. Кожен з них виконує конкретні завдання та обов’язки. Для підвищення ефективності діяльності парламенту депутати здійснюють контроль за дотриманням законів, прав та свобод людини та діяльністю політичних установ відповідно до законів України.

Зовнішньополітична

Політична діяльність депутатів Верховної ради спрямована на підтримку ефективних та довгострокових міжнародних зв’язків, економічних відносин та високого рівня національної безпеки. Вони регулюються співробітниками Міністерств оборони, міжнародних справ, Національного банку України та іншими урядовими установами. Зовнішньополітична функція здійснюється шляхом ведення переговорів, підписання договорів, голосування за нові проекти та закони та прийняття нових рішень щодо підвищення якості життя та захисту мирного населення.

Бюджетно-фінансова

До обов’язків народних депутатів Верховної Ради також входить складання державного бюджету на наступний рік, контроль та залучення доходів України та діяльності фінансових державних структур. Головні серед них знаходяться у Києві, наприклад, Національний банк та Міністерство фінансів, державна служба фінансового моніторингу України.

.