Середа, 18 Травня, 2022

Реальні рейтинги кандидатів в президенти на сьогодні

Кампанія з виборів Президента України 2019 року є рекордною за кількістю кандидатів. На сьогодні їх налічується аж 44.

Для порівняння: після подій на Майдані, в дострокових виборах президента України взяли участь 23 кандидати. Раніше, в 2010 році – кандидатів було 18. Різниця порівняно з сьогоднішнім днем просто вражає.

Електоральні настрої українців були визначені за результатами соціологічного опитування, проведеного центром «Соціальний моніторинг», незалежною науково-дослідною організацією, «Український інститут соціальних досліджень ім. Олександра Яременка», Укранський центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова. Опитування проводилося у всіх областях України, за виключенням окупованих територій.

Як стало відомо kyivyes.com.ua, згідно оприлюдненим  цього тижня даним, лідером президентських перегонів поки що є Володимир Зеленський. За нього готові віддати свої голоси 21,9% опитаних респондентів.

Друге місце посідає лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко 19,2 %. Трійку лідерів замикає діючий президент Петро Порошенко. Переобрати його на другий термін президентства готові 14,8 % українців.

За даними опитування, за Юрія Бойка готові віддати голоси 10,4% опитаних, за Анатолія Гриценка – 8,4%, за Олега Ляшка – 6,5%, за Евгенія Мураєва – 3,4%, за Андрія Садового – 2,4% , за Олександра  Шевченка – 2,2%, за Олександра Вілкула – 1,8%.

Проте, як свідчать соціологи, важко сказати напевно, хто саме із зазначених кандидатів вийде у другий тур виборів. Не зважаючи на нинішні рейтинги, де можемо бачити чітку ієрархію кандидатів, щодо народних преференцій, відриви в показниках доволі хиткі, особливо якщо враховувати статистичну погрішність, а також те, що соціологічне опитування, навіть проведене за усіма правилами і стандартами, не може охопити деякі верстви населення, а саме: військовослужбовців, ув’язнених та ін. Саме ці категорії являються ласим шматком для кандидатів, в плані можливості «накручування» голосів.