Середа, 18 Травня, 2022

Зафіксована рекордна кількість кандидатів на пост Президента України

Цьогорічна передвиборча кампанія відзначилася особливою завзятістю політиків в намірах очолити державу. Складається враження, що нестабільна ситуація в країні, фінансові проблеми та численні політичні перипетії лише підсилюють їх азарт в бажанні взяти кермо правління у свої руки.

3 лютого, по завершенні прийому заяв, який розпочався  31 грудня 2018 року, було зареєстровано 28 кандидатів на пост Президента України. Така кількість побила попередній рекорд президентських виборів 2004 року, коли  бажаючих очолити державу було 23 особи. В 2010 році участь в кампанії взяли 18 осіб.

За словами речника ЦВК Костянтина Хівренка, до вечора неділі комісією було прийнято 83 заяви. ЦВК затвердила 28 заяв і 22 були відхилені з різних причин, ще 33 документи знаходяться на розгляді. ЦВК має офіційно оголосити остаточний список зареєстрованих кандидатів не пізніше 9 лютого. Тож фінальна кількість кандидатів буде ще вищою.

Заявник може бути відхилений, якщо він не надає потрібні документи або не відповідає критеріям кандидата на пост президента: молодший 35 років, не говорить українською, не проживав в Україні протягом останніх 10 років. Заявники також зобов’язані сплатити реєстраційний збір у розмірі 2,5 млн. грн. (понад $ 90 600). Відповідно до закону, ця застава підлягає відшкодуванню тільки в тому випадку, якщо кандидат перемагає на виборах або виходить у другий тур голосування.

В останній день реєстрації подали заявки 17 осіб. Серед них діючий президент Петро Порошенко, який кілька місяців веде кампанію з самореклами, але оголосив про свої наміри аж 29 січня. Глава держави прибув до ЦВК з дружиною Мариною Порошенко, але увійшов не через головний вхід, де його чекали численні представники ЗМІ.

Ще однією заявницею останньої доби була Надія Савченко, яка перебуває у в’язниці в очікуванні суду. Вона звернулася до ЦВК через свою сестру, але відмовилася сплачувати 2,5 млн. гривень, стверджуючи, що цієї вимоги немає в Конституції України.

Досі Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації 22 особам. Сюди входить Петро Симоненко, колишній лідер Комуністичної партії України, якому було відмовлено в реєстрації, оскільки ім’я та символи його партії були заборонені в Україні законодавством, прийнятим у квітні 2015 року.

Редакція kyivyes.com.ua нагадує, що перший тур президентських виборів в Україні відбудеться 31 березня,  з можливим другим туром – 21 квітня.