Неділя, 26 Червня, 2022

Бути чи не бути: остаточна заява Вакарчука щодо планів на президентство

Його музика надихає, тексти пісень розтягуються на цитати, його персона є харизматичною і дещо епатажною. Людина-епоха, улюбленець публіки, відомий український рок-музикант, автор-виконавець, суспільний діяч, а віднедавна викладач –  Святослав Вакарчук.

Під його спів відбувалися доленосні події в Україні у 2014 році, а «я не здамся без бою» стало своєрідною мантрою для українців у той час. Ось так відоме медіа-обличчя поступово ставало політичним брендом. А, між тим, в мережу просочилася інформація про плани Вакарчука на майбутнє – президентство, зазначає kyivyes.com.ua.

І ось, епатаж передвиборчої кампанії 2019 року полягає в появі на політичній арені раніше не засвічених в політиці облич: «слуги народу» Володимира Зеленського та рок-музиканта Святослава Вакарчука. Подібна практика вже давно має місце в інших країнах (згадаємо хоча б сорокового президента США Рональда Рейгана чи губернатора штату Каліфорнія Термінатора-Щварцнегера).

Тож 31-го грудня вся країна завмерла в очікуванні не лише Нового року, а й початку передвиборчої кампанії. Хто вони – нові кандидати в президенти? Перші пішли: відомі і не дуже, але усі з приторно-солодкими обіцянками кращого життя, соціальних реформ, доступного газу та інших плюшок для народу.

А що ж Вакарчук? Славко продовжує радувати публіку своєю творчістю а, головне –  здоровим глуздом. 28 січня пролунало офіційне звернення співака, яке розставило всі крапки над «і», заспокоїло критиканів і довело до сліз дівчаток-підлітків: Вакарчук НЕ йде в президенти! Зокрема, в офіційному зверненні співака йшлося про те, що президентське крісло як таке його не цікавить і що відсутність президентського статусу аж ніяк не обмежує його в можливостях сприяти просуванню України у бік розвитку і конструктивних реформ. Таке рішення співака було прийняте в українському медіа-просторі з захопленням, повагою, і… полегшенням. Адже, давно сказано: «Кесарю кесареве…» А от чи увійде Вакарчук до групи підтримки одного з провідних кандидатів і чи піде у парламентські вибори – залишається інтригою.

Своїм вчинком співак показав, що інколи, щоб не втратити власної гідності і поваги до себе, краще здатися… навіть без бою…