Понеділок, 16 Травня, 2022

Президент сподівається, що Антикорупційний суд буде створений до лютого

Лікар бере хабар, за довідку у ЖКХ просять благодійний внесок. Здається, тільки нещодавно поліція теж брала гроші за те, щоб не виписувати штраф. Верховна Рада 7 червня цього року прийняла президентський закон про Вищий антикорупційному суді. Чи припиняться побори у державних установах – читайте на kyivyes.com.ua

Зараз завершується створення Антикорупційного суду. Важливість створення цієї установи – надважлива для України для її подальшого розвитку у складі Європейського союзу. Запобігання корупційним діям та вагоме покарання за скоєне дозволить також розвивати в Україні бізнес. Наприклад, всесвітньовідома кав’ярня Sturbucks не хотіла довгий час навіть підіймати розмову про відкриття філіалу у нас, так як власників не задовільняв факт корупції у державі. 

Петро Порошенко сподівається, що нова установа буде створена в лютому. 

Згадаємо хронологію прийняття такого важливого рішення. 

Законом встановлюється, що Вищий антикорупційний суд є постійним вищим спеціалізованим судом в системі судоустрою України. В складі ВАС повинні працювати 27 суддів, в апеляційній палаті суду – 12.

2 серпня Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на посади суддів вищого антикорупційного суду, претенденти до 14 вересня повинні були подати відповідні документи.

6 листопада ВККС визначила склад Громадської ради міжнародних експертів, які будуть брати участь у відборі суддів антикорупційного суду. 10 листопада ВККС допустила 267 кандидатів до участі в конкурсі на посади суддів антикорупційного суду.

Проте не все так просто вже на етапі створення нової установи. 

Рух “Чесно”, який займається викриттям злочинних схем, підкупів виборців та фальсифікацій, виявив 43 недоброчесних кандидата на посади суддів Вищого антикорупційного суду.

Проте, хто ці люди активісти поки що мовчать.