Неділя, 15 Травня, 2022

"Самі вирішемо", – Президент України висловив чітку позицію, щодо канонізації історичних постатей

До отримання Томосу українською церквою, Москва мала значний вплив на перебіг релігійних подій. Навіть коли наша країна отримала незалежність і у церковному житті, у Росії почали негативно висловлюватися, щодо канонізації історичних постатей. Президент України висловив чітку позицію, щодо цього церковного процесу. kyivyes.com.ua дізнавався подробиці. 

Президент України Петро Порошенко заявляє, що в Кремлі більше не будуть вирішувати, кому з українських національних героїв оголошувати анафему в українських церквах.

Дискусії, щодо отримання нами незалежності і у релігійному життя не припинялися навіть в колах російських демократів. Деякі думки доходили до повного абсурду: Путіна засуджували за те, що РПЦ втратила значних дохід. 

Порошенко нагадав, що 15 грудня відбувся український Всеправославний Собор і була створена єдина помісна Православна церква України та обрано її предстоятеля.

З словами голови держави, вперше з часів хрещення України, українську незалежну рівну з іншими церквами згадали в службі на Фанарі у Вселенському патріархаті, молилися за українську церкву.

Петро Порошенко запевнив, що в українській церкві не будуть більше молитися за вказівкою з Москви, і в Кремлі не вирішуватимуть, кому з наших українських національних героїв оголошувати анафему в українських церквах. Голова держави дав чітко зрозуміти, що Українська церква не буде в єдності з тими, хто освячує зброю, вбиває українців і несе проросійську пропаганду довірливим віруючим. 

А ми нагадуємо, що 15 грудня Об’єднавчий собор представників українських православних церков обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату Єпіфанія головою єдиної помісної Православної церкви України, який отримає томос про автокефалію від Вселенського Патріарха Варфоломія. Глава нової Української церкви отримає томос 6 січня.