Субота, 14 Травня, 2022

Протест під Офісом президента: чого вимагають підприємці

Під Офісом президента 19 лютого проходили одразу два мітинги:

  1. Проти законопроектів про медіа та про дезінформацію.
  2. Протест під назвою «Save ФОП», на який, судячи з численних фото у соцмережах, з’їхалися представники малого й середнього бізнесу з усіх куточків України.

Що вимагають підприємці?

2

Представники малого та середнього бізнесу вимагають, щоб закони 128-IX та 129- IX було скасовано, пише kyivyes.com.ua.

Що у цих законах?

Згідно із вищезгаданими законами, усі платники єдиного податку другої, третьої та четвертої груп повинні з 1 січня 2021 року встановити реєстратори розрахункових операцій (РРО). У народі ці прилади більш відомі під назвою «касові апарати».

Окрім того, законом передбачено введення так званого «кешбеку»: якщо покупець поскаржиться на підприємця за неправильний чек, то зможе отримати 100% відшкодування вартості товару чи послуги.

Натомість законопроекти №2644 та №2645, за прийняття яких виступають активісти, скачують «драконівські нововведення».

Підприємці запевняють: усі витрати, які потягне за собою прийняття законів 128-IX та 129- IX, ляжуть також і на плечі споживачів, адже собівартість товару збільшиться.

Коментарі присутніх

фо

Народний депутат Ніна Южаніна, яка у Верховній Раді минулого скликання була головою Комітету з питань податкової та митної політики, прийшла підтримати підприємців.

Вона зазначила, що минулого року підприємці сплатили у державний бюджет 21 мільярд гривень, і зараз держава повинна брати до уваги їх думку.

Вона також звернулися до присутніх зі словами, що підприємництво – це основа бюджету, і практично у всіх місцевих бюджетах 20% – це той самий «єдиний податок», який платять підприємці. І саме на них тримається вся інфраструктура міст, містечок та сіл. Саме тому дердава не має права «піднімати на підприємців руку».

На переконання глави Інституту публічної політики та консалтингу Сергія Бикова, влада знищує малий бізнес, а нові умови для ФОПів змусять підприємців закрити бізнес.

Він нагадує, що малий бізнес – це люди, які забезпечують себе самі. Вони нічого не клянчать у влади, не просять про соціальну допомогу, а навпаки – створює робочі місця і формує ВВП.

Саме тому владі пора згадати, що ФОПи – це священна, а не дійна корова!

Український політолог і експерт з міжнародної та внутрішньої політики України Юрій Романенко, виступаючи під час мітингу, зазначив, що єдина мова, яку розуміє нинішня вада – це мова цифр, маючи на увазі рейтинг.

«Доки є рейтинг Зеленського, вони будуть на нас плювати. Потрібно знизити рейтинг Зеленського. Якщо не буде по-доброму, буде по-поганому», – заявив він.

Романенко закликав усіх присутніх розповідати свої друзям та близьким про погіршення життя, ейфорія пройде і в суспільстві запанують зовсім інші настрої.

А як щодо політики?

Варто зазначити, що під час мітингу серед можна було помітити людей зі стягами різних політичних сил, зокрема ВО «Свобода» та «Європейська солідарність».

Учасники зазначили, що їх сюди ніхто не запрошував і, скоріш за все, політики просто хочуть заробити свої дивіденди. Не дивно, усе як завжди…