Субота, 2 Липня, 2022

Іпотека від Зеленського під 10% річних: коли чекати?

Доступні квартири для киян – мрія! В той час як банки інших країн надають іпотеку під 3-4% річних, в наших банках від 15% і вище. Проте, Президент України обіцяє, що скоро ситуація зміниться, розповідає “Kyivyes.com.ua”.

Квартира у столиці – нездійсненна ціль для багатьох громадян і за весь час існування незалежної України жодні умови не сприяли квартирному полегшенню. Згадаємо хоча б, як вартість квадратного метро стала рахуватись у валюті. 

Володимир Зеленський повідомив в інтерв’ю від Інтерфакс Україна, що поставив для Кабінету Міністрів та Національного банку України нове завдання по зниженню відсоткової ставки кредиту на придбання житла. Президент планує знизити ставку до 10% річних вже восени цього року. Для того щоб така мета стала реальністю потрібно контролювати інфляцію, розвивати економіку і тримати валютну стабільність. 

Через велику відсоткову ставку багато людей відмовляють собі у придбанні житла та і банки не дуже хочуть видавати довгострокові кредити. Через непрозорість будівництва банки майже не співпрацюють з первинним ринком житлових квартир. У Києві кількість будівель, які заморожено чи зовсім призупинене будівництво перевищує кількість виданих квартир власників. Ситуація ризикова і задля доступності іпотечного кредитування необхідно розібратися із забудовниками.

Ще однією великою проблемою Києва, яка впливає на видачу іпотечного кредиту від банку є несвоєчасність введення в експлуатацію. Лише 30% від усіх забудовників столиці впевнені, що будинок збудуться вчасно. Від цієї невпевненості банки з насторогою погоджуються надавати іпотеку. 

Тобто як бачимо, зниження відсоткової ставки лише збільшить попит населення на придбання власного житла, проте без контролю роботи забудовників банки не будуть масово кредитувати.