Понеділок, 16 Травня, 2022

Президент вшанував пам'ять жертв Голодомору і потрапив в скандал: кияни ткнули носом в те, що Порошенку пробачили

24 листопада кияни вшанували спогади жертвам Голодомору.  Багато жителів біля скульптури “Гірка пам’ять дитинства” запалили свічки і принесли квіти. Президент Володимир Зеленський з першою жінкою України також схилилися в честь про Голодомор, пише kyivyes.com.ua.

Урочиста частина розпочалася з Церковного обряду Панахиди від предстоятелів УПЦ.  А після пам’ятну промову мовив Президент України. Із присутніх були: екс-президент Віктор Ющенко і його дружина, голова Верховної ради Дмитро Разумков, прем’єр-міністр країни Олексій Гончарук та Тіна Кароль.

О 16:00 Зеленський оголосив для України “хвилину мовчання” і початок дійства “Запали свічку”: кожен житель країни міг запалити свічку в своєму будинку. Також піднесли до скульптури зернові композиції зі свічками. Далі всім присутнім було дозволено поставити свої лампадки.

Урочиста частина пройшла відмінно, але ось громадський активіст Олексій Захарченко https://m.facebook.com/oleksiy.zakharchenko дуже обурився від того, що ранкові квіти і свічки, які приніс він і його однодумці прибрали, залишивши постамент порожнім перед приїздом Президента. Захарченко вимагає вибачень, адже вшанувати пам’ять загиблих має право не тільки Зеленський.

Але ось цікавий факт помітили коментатори: Екс-президент Петро Порошенко завжди першим ставив лампадку біля статуї. Невже він приїжджав раніше всіх?  Багато киян стали на захист Президента, адже він міг і не знати про це, а це робили, наприклад, комунальники за старими правилами. Також коментатори вважають, що така маленька помилка стала помічена лише тому, що рейтинг Президента впав.

Люди розділилися на два табори: одні виправдовують дії Президента, інші ображені ситуацією і вимагають вибачень. Так що як мінімум народ очікує роз’яснень від Володимира Зеленського, а київський активіст ще і персональних вибачень.