Середа, 18 Травня, 2022

Другий тур президентських виборів в Україні: як це було

Володимир Зеленський – актор і комік, який раніше не мав політичного досвіду, окрім ролі президента в телевізійному серіалі, – здобув переконливу перемогу на президентських виборах в Україні, набравши понад 70% голосів. Про це повідомляє kyivyes.com.ua з посиланням на інформаційну агенцію РБК-Україна.

Згідно з офіційними результатами, опублікованими за результатами опрацювання 99,8% протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів проти 24,46% Петра Порошенка.

Чинний президент України визнав свою поразку в неділю ввечері, ще до того, як почали надходити попередні результати. Петро Порошенко сказав, що, в результаті перемоги опонента, покине свій пост вже в наступному місяці, при цьому заявивши, що взагалі йти з політики не планує.

 «Я прийму волю українського народу», – написав Президент англійською мовою в день виборів у своєму акаунті в Twitter.

Величезні масштаби поразки Порошенка збіглися з результатами попередніх опитувань, проведених соціологічними службами та інституціями. Всі вони були єдині в тому, що Зеленський з легкістю виграє другий тур.

Слід зазначити, що, очоливши країну, Володимиру Зеленському доведеться зіштовхнутися з низкою викликів у вигляді занепаду економіки, тривалої війни і нескінченної низки соціальних проблем.

«Ми зробили це разом», – сказав Володимир Зеленський, подякувавши дружині, батькам і команді кампанії. «Спасибі всім українцям, які мене підтримали, спасибі всім українцям, які зробили інший вибір … Я обіцяю, що ніколи не підведу вас всіх».

Як стало відомо, Володимир Зеленський вже прийняв телефонні привітання від президента США Дональда Трампа, президента Франції Еммануїла Макрона та глав інших держав.

Що ж, Україна пережила незвичайні вибори. На перший погляд жартівлива  передвиборна кампанія відомого артиста комедійного жанру Володимира Зеленського виявилася переможною. Комік Зеленський отримав відгук виборців, розчарованих убогістю, корупцією і п’ятирічної війною, яка забрала близько 13 000 життів. Хочеться сподіватися, що шостий президент Незалежної України дотримається обіцянки і не підведе.