Середа, 18 Травня, 2022

Квіти, хоум-відео і всемогутня гречка: чим політики підкуповують виборців?

Про те, що українці – народ мудрий і непідкупний, відомо з давніх давен. Однак коли на арену політичної боротьби виходить гречка, – все йде абсолютно за іншим сценарієм. Саме гречка, будучи значущим фігурантом української політики, неодноразово визначала результат виборів.

Редакція kyivyes.com.ua спробувала розібратися, що зараз в тренді, і за допомогою чого політики відвойовують голоси в процесі передвиборчої кампанії поточного року.

Відзначимо, що передвиборча гречка, що вже стала притчею во язицех, поступово втрачає свої топові позиції. В цьому році, як зазначають експерти, політики грають «по крупному». Наприклад, команда чинного президента сформувала так звану «мережу однодумців», яка працює за відомим принципом «приведи друга». Дійові особи – агітатори, завдання яких спілкуватися з потенційними виборцями на ввіреній їм території, з метою зібрати якомога більше бажаючих проголосувати і отримати за це грошову винагороду. За кожного нового «однодумця» агітатор отримує відсоток.

Деякі кандидати пішли шляхом емоційного підкупу. Поряд з передвиборними обіцянками, вони роблять спроби бути «ближче до народу» використовуючи метод «свій хлопець». Наприклад, Анатолій Гриценко виставив на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук сентиментальне фото перших пролісків з власної дачі, а Олег Ляшко ще восени порадував шанувальників своїми музичними здібностями, виконавши в караоке пісню М. Шуфутинського «Третье сентября». В образі захисниці стражденних з косою, вже вкотре постає Юлія Тимошенко, там самим викликаючи емоційний резонанс серед виборців. Далеко пішов і Андрій Садовий, запустивши на Youtube нав’язливі, але такі мімімішні домашні відеоролики.

Своєрідним підкупом також є виступи Володимира Зеленського в рамках різних гумористичних шоу. Зокрема, на недавній концерт в Білгород-Дністровському безкоштовне запрошення отримували вчителі і учасники АТО.

Редакція kyivyes.com.ua нагадує, що вибори президента України вже не за горами. Цікаво, чи зробить всемогутня гречка свою брудну справу і в цьому році?