Четвер, 24 Вересня, 2020

«Армія, мова, віра»: злети і падіння Петра Порошенка за час президентства

Як Віталій Кличко став мером Києва: історичні свідчення

Ще в далекому 2008 році кияни самостійно обрали мера міста, проте Партія Регіонів Віктора Януковича мала інші плани, розповідає “Kyivyes.com.ua”. Кияни фактично не підтримували діяльність...

По закінченні декількох останніх президентський каденцій, чинний президент жодного разу не переобирався одностайним народним волевиявленням. Як правило, правлячий глава держави за час президентства встигав завоювати собі недобру славу і недовіру народу.

Однак, поки що чинний президент – Петро Порошенко, схоже, твердо має намір порушити цю традицію і виграти переобрання в 2019 році.

Редакція kyivyes.com.ua намагалася розібратися в обґрунтованості намірів нинішнього президента. У зв’язку з цим, згадаємо основні злети і фіаско П. Порошенка за час його правління.

Передвиборна кампанія Петра Порошенка в 2019 році проходить під гучним гаслом «Армія! Мова! Віра! ». І це не просто слоган. Порошенко дійсно багато працював над цими трьома аспектами: війною, мовним і церковним питаннями.

Зокрема, неприродне затягування окопної війни на Донбасі, неминуче вплинуло на визнання нинішнього президента, який, до слова, був обраний в 2014 році – якраз після обіцянки припинити війну в найкоротші терміни.

Проблема мови займала особливе місце. Мільйони українців використовують російську мову як рідну. Націоналістична хвиля, яка охопила Україну після військового конфлікту з Росією в 2014 році, висунула питання про національну мову на передній план. Це, в свою чергу, обмежило мовні права російськомовного населення України.

У 2017 році був прийнятий закон, що передбачає поетапну ліквідацію середньої освіти російською мовою. Але це не дало бажаного підвищення рейтингу президента. Більш того, це мало наслідком розбрат з сусідньої Угорщиною, тому що школи з викладанням угорською мовою також зазнали утиску, як і російськомовні.

Подібно до мови, релігія так само стала дуже політизованою в Україні, у зв’язку зі збройним конфліктом на Донбасі. І Порошенко побачив в цьому нову політичну можливість. Він доклав чимало зусиль, щоб вивести Українську православну церкву з-під контролю Російського Патріархату. У підсумку, в січні поточного року Вселенський Патріарх Константинопольський Варфоломій I офіційно надав їй незалежність. Порошенко успішно назвав це досягнення великої перемогою України. Однак, вона залишається неповною, оскільки переважна більшість парафій все ж і нині залишається під контролем Московського патріархату.

Прийшовши до влади після повалення тодішнього президента Віктора Януковича, і Революції гідності, нинішній президент неодноразово давав привід для звинувачень в масштабній корупції та перешкоджанні конструктивним реформам. Тому, Порошенко навряд чи вдасться охарактеризувати як політика, який продовжує нести життєстверджуючий факел революції Майдану 2014 року.

До виборів трохи більше місяця. Більшість кандидатів у президенти та їхні команди працюють на повну силу, змагаючись, в передвиборній гонці. Петро Порошенко також організував агітаційну кампанію небаченої потужності. Скільки чинний президент витратив на саморекламу перед виборами, читайте тут. Однак, чи буде він достатньо переконливим, щоб стерти несприятливі враження про себе і отримати другий шанс на президентство?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Найшвидша доставка піци в Києві

Існують десятки рецептів піци, адже в різних країнах її готують по-різному. Схожі страви є в Китаї, Індії, Вірменії та багатьох інших країнах....

Чому віддати перевагу: машині з салону або б / у

Всесвітньо відома марка KIA створена для водіїв, які прагнуть отримувати задоволення від життя. Це динамічні, яскраві машини, які підкреслять статус і прекрасний...

Користуйтеся послугами вантажного таксі в Києві для перевезення будь-яких габаритних предметів

Автомобільні перевезення як і раніше є найбільш широко використовуваним видом вантажних перевезень в Україні, світі та конкретно Києві. Хоча морський або залізничний...

Гроші до зарплати в Києві: як оформити та отримати

Після епідемії коронавірусу багато киян стикнулися з економічною кризою, яка призвела до втрати чи скорочення робочих місць і як наслідок до зменшення...

Кличко обіцяє вивести Київ в “ТОП-100” міст світу

Діючий міський голова знову збирається балотуватись в мери. Він вже оприлюднив свою програму, яка стосується розвитку міста. Віталій Кличко обіцяє через 5...