Середа, 18 Травня, 2022

Цирк на колесах: Ляшкобуси проти Юлькобусів

Передвиборча кампанія – період, оповитий флером чарівності, чи не більше ніж Новий рік. У пенсіонерів абсолютно зненацька з’являється безкоштовна гречка і пряники, сільські школи отримують омріяний комп’ютер, а дітлахи з дитячих будинків радіють цукеркам, новим іграшкам і теплим чобіткам від усміхнених, але пихатих меценатів.

Саме в такому ключі можна спостерігати боротьбу політиків не тільки за крісло головнокомандувача державою, а й за всенародну увагу і любов.

 
Як зазначає редакція kyivyes.com.ua, сьогодні, найбільш популярний спосіб нагадати народу про себе – це брендування предметів користування. Пам’ятається, в дев’яностих і початку «нульових» наші співгромадяни з задоволенням ставали володарями календариків, ручок та іншої дріб’язку із зображенням політиків та їхніх гасел. Самим спритним вдавалося заволодіти, якщо не синьою бейсболкою «За ЄдУ», то вже точно помаранчевою футболкою «Так!», яка у наш час вже є справжнім революційним трофеєм.

Однак, як бачимо, епоха передвиборних дрібничок канула в лету. Новий час – нові тренди. 

Мабуть, можновладцям набридло бовтатися на мілководді, і вирішили грати по-крупному. У цьому сезоні (пардон, передвиборній кампанії) мода сконцентрувалася навколо … автобусів. Саме так. Учасники передвиборчої гонки обліпили свій приватний транспорт агітаційними матеріалами і власними зображеннями і відправили їх їздити по містах і селищах нашої неосяжної батьківщини.

Багатьом ця тенденція може здатися вельми незрозумілою. Адже у будь-якого українця знайдеться як мінімум кілька варіантів, як витратити пару мільйонів гривень з користю для себе і близьких. А якщо згадати про тих, кому гроші потрібні для забезпечення хоча б скромного існування, а також тих, кому хрусткі купюри, як би цинічно це не звучало, можуть продовжити або навіть повернути життя …

 
Тому, такі ось Ляшкобуси і Юлькобуси у більшості населення нашої країни нічого, крім роздратування, не викликають. Однак політики свято вірять, що це ефективний спосіб заявити народу про себе. Адже нашій культурі притаманний акцент на видовищність і пафос, де головне – щоб «по-багатому». А ось внутрішньому змісту, на превеликий жаль, відводиться другорядна роль.