П’ятниця, 1 Липня, 2022

Музей корупції Межигір'я – колишня резиденція Віктора Януковича

Межигір’я – це колишня резиденція Президента України Віктора Януковича. Вона знаходиться у селі Нові Петрівці неподалік від Києва. Зараз багато киян їдуть відвідати територію садиби Януковича, проте вважають створення маєтку накраденим і злочинним, розповідає “Kyivyes.com.ua”.

Межигір’я за часів Віктора Януковича

Відомо, що на території

знаходився Межигірський монастир, який зруйнувала Радянська влада у 1935 році. Натомість побудували державні дачі для високопосадовців. Під час Німецької окупації тут була резиденція Еріка Коха – рейхскомісара України.

Віктор Федорович Янукович перебрався у Межигірську садибу у 2002 році. За оренду комплексу розміром 140 га платив щомісячно 310 гривень.  Його комплекс налічує 54 кілометри паркану, висота якого п’ять метрів. Янукович мав власний яхтовий причал, кінний клуб та багато розважальних комплексів. 

Після втечі Віктора Януковича з України територію зберегла Державна охорона та Самооборона Майдану, а 23 лютого 2014 року садибу повернули в державну вартість.

Під час Євромайдану велика кількість майданівців йшли штурмувати комплекс Межигір’я. Попри охорону туди пробралися журналісти і поодинокі учасники протесту і почали знімати територію і знайдені речі. Було знайдено велику кількість документів з порушеннями законодавства України, розтрачення державного майна, різні підкупи і хабарні тендери. Велика кількість документів не встигла зберегтися, її намагалися спалити, а те що не встигли кинули у воду. Також було знайдено відомий золотий батон,  іменні медалі, великий автопарк. Потім всю красу дозволили побачити всім охочим. 

янукович

Сучасний музей корупції Межигір’я

Зараз Резиденція Межигір’я один із найпопулярніших туристичних місць. Велика кількість киян та гостей всієї України та закордону щодня приїздять на екскурсію. Вартість квитка 150 гривень та діє безкоштовний вхід за посвідченнями.

Тут проводяться різні екскурсії, фестиваль, можна замовити екскурсію на електрокарах або взяти в оренду велосипед, тому що пішки неможливо за один раз обійти всі 140 га території. Для відвідувачів проводяться майстер-класи і є шашличні і кав’ярні, а кошти за вхід надходять до державного бюджету.